My way to have beautiful lips/ Mój sposób na piękne i nawilżone ustaHi guys! Today I have so fast post for you. If you're interested what's my way to have beautiful and moisturized lips, keep reading :D

I have very dry and chapped lips and I've used many lips balms, but I still can't find this, amazing moistuzier. Some time ago I've bought two great things. I didn't think about lips at store, but now I know that natural oils are the best for dry lips.
Yeah, I'm talking about Hemp Seed Oil and Jojoba Oil. I thought that I will use it only for my face and hair, but currenty I'm so excited that I've discovered this mix.
-------------------
Cześć kochani! Dzisiaj mam dla Was szybki post. Jeśli jesteście zainteresowani moim sposobem na piękne i nawilżone usta, zapraszam na dalszą część wpisu :D

Mam bardzo suche usta, dlatego przetestowałam sporo różnych balsamów do ust, ale wciąż nie znalazłam tego jedynego, który dałby radę moim spierzchniętym i przesuszonym wargom.
Niedawno kupiłam dwa wspaniałe oleje, aczkolwiek nie spodziewałam się, że będę używać ich do ust.
Tak, mowa tu o Oleju Konopnym i Oleju Jojoba. Kupiłam je, aby nawilżyć i wygładzić skórę twarzy i włosy, ale okazało się, że również świetnie działają na usta.   
How I prepare my little mix? 
It's very, very simple, becouse you need only 3 things - Hemp Oil, Jojoba Oil and Vaselline.

I have to say, that I don't like to use pure Vaselline on my lips. I have a feeling that it dosn't moisturize my lips well, only for a second, but I need moistuzing for an hours.

1. Put some Vaselline on the lips,
2. Put some Hemp Seed Oil,
3. And put some Jojoba Oil and pat everything with the fingers. 

That's all! After this mix, my lips are softer and more moisturized.
If you want to get better effect, use a lip scrub 2 times a week.
I recommed you to put this oils minimum two times a day, but I use it as often as I can :D
If you have no time but you want to have nice lips under your lipstic, just put a little bit of oils without vaselline. and give it a time to absorb; in this time you can paint the rest of your face :)

You also must know that it's very cheap way to nourish the lips, becouse Vaselline costes about 1,50 EUR, Hemp Seed Oil (250 ml) 10 EUR, Jojba Oil (250 ml) 6 EUR and you can use for hair, face, nails or body as well :D
--------------------
Jak przygotowuję moją małą mieszankę do ust?
Jest to bardzo, bardzo proste, ponieważ potrzebujecie tylko 3 produktów - Oleju Konopnego, Oleju Jojoba i Wazeliny.

Muszę przyznać, że nie lubię używać czystej wazeliny na usta. Mam wrażenie, że nawilża moje je tylko na chwilę a ja potrzebuję długotrwałego nawilżenia.

1. Nałóż na usta odrobinę wazeliny,
2. Następnie nałóż trochę oleju konopnego,
3. Kolejno nałóż trochę oleju jojoba i wklep składniki palcami. 
To wszystko! Po regularnym stosowaniu tego mixu, moje usta są bardziej miękkie i nawilżone.
Aby uzyskać lepszy efekt, 2 razy w tygodniu używaj scrubu do ust.
Polecam nakładać oleje minimum dwa razy dziennie, ale ja stosuje je kiedy tylko jestem w stanie :D
Jeśli nie masz zbyt wiele czasu, ale chcesz, aby twoje usta nadal były ładne, po prostu nakładaj tylko i wyłącznie odrobinkę oleju konopnego i jojoba. Delikatnie wklep i poczekaj aż oba produkty się wchłoną. W tym czasie możesz robić makijaż twarzy :)

Również musisz wiedzieć, że jest to bardzo tania metoda na odżywienie ust, ponieważ wazelina kosztuje około 6 zł, olej z konopi (50 ml) 13 zł a olej jojoba (30 ml) 7 zł. Co najfajniejsze, że oleje wykorzystać możemy do włosów, twarzy, paznokci i ciała :D
But remember Hemp Seed Oil is not CBD Hemp Oil! ;)

Maybe you've used Argan or Hemp Seed Oil for your lips? What do you think about it? Do you like this mix of products? :D
-------------------
Ale pamiętaj Olejek Konopny stosowany w kosmetyce nie zawiera CBD, które znajduje się w medycznym oleju z konopi ( haha a szkoda... ;)

Może używaliście, lub używacie oleju jojoba bądź konopnego do ust? Co o tym myślicie? Czy użyłybyście takiej mieszanki na swoje usta? :D

13 comments:

 1. Pierwszy raz słyszę o takiej mieszance :) na szczęście moim ustom wystarcza Carmex

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mieszanke wymyśliłam sama, choć ciekawi mnie czy ktoś używał takiego połączenia do ust i czy u niego również się sprawdziło :)

   Carmexu nigdy nie używałam, ale słyszałam o nim wiele dobrych opinii. Może kiedyś się na niego skuszę :)

   Delete
 2. Chętnie skorzystam z tego sposobu, bo często mam problem ze spierzchniętymi ustami. Jednak nawyk systematycznego nakładania balsamów dopiero sobie wyrabiam. Może głównie dlatego, że wcześniej nie natrafiłam np. na fajne pomadki. Dopiero teraz mam taką, którą naprawdę lubię, a jest to pomadka z peelingiem z Sylveco. Peeling i nawilżenie w jednym, świetna jest i zawsze wieczorem i rano aplikuje ją na usta. Przydałby mi się też jakiś fajny produkt w ciągu dnia...:)

  ReplyDelete
 3. Nie słyszałam o takim sposobie, ale z chęcia wypróbuję. Nie mam strasznie spierzchnięte ust, jednak lubię je mieć zawsze dobrze nawilżone :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jeśli nie masz bardzo spierzchniętych ust, to ten sposób z pewnością powinien Ci się spodobać :D

   Delete
 4. Such a nice blog and posT. :) is this Polish or? :D

  ilvasworld.blogspot.com -- new post

  ReplyDelete
 5. Co za mikstura :D Chyba wypróbuję :D

  ReplyDelete
 6. Ciekawy pomysł, też mam suche usta, wiec muszę poszukać tych olejków i wypróbowac:)

  ReplyDelete
 7. Nigdy nie słyszałam jeszcze o takiej mieszance do ust.. Może kiedyś wypróbuje. :)

  ReplyDelete
 8. Nigdy czegoś takiego nie używałam, ale też nie wie czy jest mi to potrzebne, myślę, że pomadki do ust dają sobię radę z moim ustami ;)

  Zapraszam!
  >> VANILLIA96.BLOGSPOT.COM <<
  Obserwujemy?

  ReplyDelete
 9. Nie słyszałam o takiej mieszance, ale wydaje się być całkiem ciekawa:) Do tej pory używałam samej wazeliny kosmetycznej :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mi sama wazelina nawilża usta na bardzo krótko, w dodatku mam wrażenie, że kiedy to nawilżenie się skończy, usta stają się suche jak skorupa. Może to wina moich ust a nie wazeliny, jednak wolę ją mieszkać z olejami, wtedy sprawia, że moje usta pozostają nawilżone na dłużej :)

   Delete
 10. dziękuje za odwiedzinki na moim blogu. ciekawa taka mieszanka, ja też mam wiecznie spierzchnięte usta i coś takiego zapowiada się rewelacyjnie. muszę wypróbować. pzdr www.adrianaemfashion.blogspot.co.uk

  ReplyDelete

Copyright © 2014 Karolinka's beauty and makeup , Blogger